

Profesjonalny łuk bloczkowy Exterminator firmy Ek Archery Research należy do grupy łuków zaawansowanych wykorzystywanych głównie w łucznictwie tarczowym, terenowym oraz myślistwie.
W łucznictwie wszystkie pomiary i wartości są podane w jednostkach imperialnych:
Exterminator należy do zaawansowanej grupy łuków bloczkowy z dużym zakresem regulacji. Łuk ten można ustawić zarówno dla młodzieży jak i osoby dorosłej. Biorąc pod uwagę możliwości Exterminator'a, będzie on świetnym wyborem dla każdego użytkownika, niezależnie od stażu. Dzięki możliwości zmiany siły naciągu, nowy użytkownik może zacząć od 30 lb i w miarę możliwości oraz postępów, w łatwy sposób dokonać zmiany nastaw i zwiększyć siłę naciągu nawet do 70 lb.
Poprzez majdan wycinany z aluminium metodą CNC EXterminator jest bardzo stabilnym oraz solidnym łukiem co w znaczący sposób wpływa na jego celność. Krzywki posiadają moduły ze zmienną geometrią przez co w wygodny sposób można zmieniać długość naciągu, posiłkując się tabelą zamieszczoną w instrukcji obsługi. Dodatkowo łuk ten wyposażony został w liczne tłumiki drgań przymocowane do majdanu, ramion oraz string-stoppera. Siłę naciągu można regulować poprzez śruby mocujące ramiona do majdanu. Dzielone ramiona wykonane zostały z włókna szklanego, które zostały przymocowane do majdanu przez dwu punktowy system podparcia. Cięciwa oraz kable zostały wykonane z materiałów odpornych na rozciąganie, przetarcie oraz wysokie obciążenia.
Łuk ten posiada gwinty do montażu podstawki, celownika oraz stabilizatora centralnego. Zaleca się stosowanie spustu oraz strzał z włókna węglowego, aluminiowych bądź kompozytów aluminiowo – karbonowych.
Łuk bloczkowy przeznaczony jest do wystrzeliwania strzał poprzez zakumulowaną w ramionach łuku energię przekazaną przez mięśnie łucznika. Charakterystyczną cechą różniącą łuk bloczkowy od łuku konwencjonalnego jest sposób rozkładu siły maksymalnego naciągu. Otóż w łuku bloczkowym siłę maksymalną naciągu osiąga się w połowie maksymalnej długości. Po przekroczeniu punktu w którym osiągamy maksymalną siłę następuje odpuszczenie tzw. Let–off, dzięki temu zjawisku łucznik do utrzymania układu w stanie maksymalnie napiętym przykłada jedynie 30–50 % siły potrzebnej do pokonania punktu, w którym wymagana jest największa siła. Zjawisko to powstaje wskutek wykorzystania w łuku kół oraz krzywek, które swym kształtem obracają się ruchem mimośrodowym wokół własnej osi obrotu.
Sposób odczytywania danych technicznych.
Do każdego zaawansowanego łuku bloczkowego niezbędne jest zamontowanie oraz regulacja odpowiednich akcesoriów takich jak: