Celowniki termowizyjne

Celowniki termowizyjne to obecnie najbardziej zaawansowane urządzenia dostępne dla cywilnych użytkowników. Wyróżnia je błyskawiczna i jednoznaczna identyfikacja obiektu w każdych warunkach. Gwarantują wysoką wydajność i najwyższy poziom bezpieczeństwa łowów. Celowniki termowizyjne to popularne urządzenia wykorzystywane także w wojsku, policji, przez służby ratunkowe oraz myśliwych i przyrodników. Dzięki nim możliwa jest nie tylko precyzyjna obserwacja podczas polowań, ale również oddanie celnego strzału do celu w ciemności.

Celowniki termowizyjne I Lunety termowizyjne - dzikaknieja.pl

Celowniki termowizyjne

Znaleziono 45 produkt(ów)

Pokazano 1-36 z 45 pozycji

Filtry aktywne

Celowniki termowizyjne to niezawodny sprzęt, odporny na wstrząsy. Oferują najlepsze możliwości korekcji obrazu. W asortymencie sklepu Dzika Knieja dostępne są zaawansowane technicznie celowniki termowizyjne do montażu na broni.

Uzyskaj przewagę w terenie

Wysokiej jakości celownik termowizyjny to kluczowe urządzenie dla każdego myśliwego oraz obserwatora terenu. W przeciwieństwie do sprzętu noktowizyjnego nie wymaga oświetlenia otoczenia. W celowniku termowizyjnym obrazowanie w podczerwieni uwidacznia kontrast termiczny pomiędzy obiektami. Technologia obrazowania dodatkowo przecina mgłę, kurz, dym, opady, a także inne zaciemnienia. Dzięki temu umożliwia precyzyjne celowanie do zwierzyny bez względu na panujące warunki otoczenia.

Detekcja i obserwacja obiektów nawet w całkowitej ciemności

Promieniowanie cieplne, generowane przez organizmy żywe, pozwala uchwycić celownikowi termowizyjnemu obiekty w całkowitej ciemności. Zastosowane w urządzeniach nowoczesne technologie cyfrowe tworzą obraz o wysokiej rozdzielczości. Co ważne, celowniki termowizyjne sprawdzą się nie tylko w nocy, ale również w niesprzyjających warunkach, ograniczających widoczność.

Zasady działania celowników termowizyjnych

Celowniki termowizyjne wykorzystują innowacyjne technologie umożliwiające korekcję obrazu oraz kilkunastokrotne przybliżenie obserwowanego obiektu. Zastosowane w nich matryce dają szansę na obserwację w najwyższej jakości obrazu, w każdych warunkach. Intuicyjny interfejs tych urządzeń sprawia, że nawet początkujący użytkownicy poradzą sobie z obsługą celownika. Niektóre typy celowników termowizyjnych z naszej oferty posiadają wbudowany moduł Wi-Fi, co umożliwia nagrywanie, przesyłanie plików na inne urządzenia oraz sterowanie sprzętem zdalnie (np. za pomocą smartfona).

Lekkość i wygoda

Celowniki termowizyjne to urządzenia o niskiej wadze. Zapewniają komfort nawet podczas wielogodzinnych obserwacji, szczególnie w trudnych warunkach otoczenia. Za ich lekkość odpowiada materiał zastosowany do produkcji (najczęściej jest to polimer). Co więcej, zapewnia odporność na uszkodzenia mechaniczne. Warto podkreślić, że celowniki termowizyjne są wodoodporne i dodatkowo zabezpieczone specjalną powłoką. Są w stanie pracować nawet kilka godzin na jednym ładowaniu baterii.