Sygnałówki i rogi myśliwskie

Kultura łowiecka nie opiera się wyłącznie na polowaniach, ale obejmuje także tradycje pielęgnowane przez kolejne pokolenia. Jedną z nich jest wygrywanie sygnałów podczas uroczystości i ważnych wydarzeń. Sygnalistyka łowiecka istnieje tak długo, jak zbiorowe polowania. Sygnałówki i rogi myśliwskie to instrumenty wykorzystywane również do komunikacji pomiędzy myśliwymi.

Sygnałówki i rogi myśliwskie - dzikaknieja.pl

Sygnałówki i rogi myśliwskie

Znaleziono 49 produkt(ów)

Pokazano 1-36 z 49 pozycji

Filtry aktywne

Sygnalizowanie ważnych momentów

Sygnałówką nazywamy niewielki instrument dęty, który najczęściej produkowany jest z mosiądzu. Za jego pomocą myśliwi komunikują różne wydarzenia w trakcie polowania, np. jego początek i zakończenie. Towarzyszy łowcom w trakcie polowań zbiorowych oraz podczas uroczystości, sygnalizując dźwiękiem ważne momenty. Sygnałówka posiada określone brzmienie, które jest wyjątkowo łatwe do rozpoznania. Chętnie wybierają ją początkujący myśliwi.

Instrument dla prawdziwych myśliwych

Rogi myśliwskie są użytkowane podczas polowań od wieków. Instrumenty posiadają głęboki dźwięk, który jest łatwo słyszalny z dużego dystansu. Rogi myśliwskie stosowane są, podobnie jak sygnałówki, do komunikowania różnych zdarzeń. Ponadto myśliwi wykorzystują je do symulowania dźwięków wydawanych przez różne gatunki zwierzyny. Rogi myśliwskie, dostępne w asortymencie sklepu Dzika Knieja, produkowane są najczęściej z mosiądzu, ale w sprzedaży występują również modele naturalne z bawolich rogów.

Sygnałówka a róg myśliwski

Wybór instrumentu myśliwskiego powinien być podyktowany przede wszystkim osobistymi preferencjami polującego, ale również poziomem jego umiejętności. Sygnałówki i rogi myśliwskie różnią się między sobą nie tylko kształtem, ale również wydawanym dźwiękiem. Sygnałówka jest poręcznym i łatwym w obsłudze urządzeniem. Zaawansowani łowcy, posiadający umiejętność wygrywania różnych melodii, powinni sięgnąć po róg myśliwski.