Noktowizja i Termowizja

Noktowizja i termowizja to technologie optyczne służące do obserwacji terenu. Umożliwiają nie tylko śledzenie, ale również identyfikację obiektów przy ograniczonym oświetleniu lub w całkowitej ciemności. To rozwiązanie wykorzystywane powszechnie przez myśliwych i służby. Chociaż zastosowanie termowizji i noktowizji może wydawać się podobne, to jednak zasady działania obu technologii się różnią. W przeciwieństwie do noktowizorów obraz w termowizji jest wyraźny zarówno nocą, jak i w ciągu dnia.

Noktowizory | Termowizory |Sprzęt dla myśliwych - dzikaknieja.pl

Noktowizja i Termowizja

Znaleziono 274 produkt(ów)

Pokazano 1-36 z 274 pozycji

Filtry aktywne

Termowizja - obserwacja obiektów w ciemności

Zastosowana w urządzeniach termowizyjnych technologia detekcji promieniowania podczerwonego pozwala obserwować ciepło, które jest emitowane przez obiekty. Dzięki termowizji możliwe jest dostrzeżenie zwierzyny, która jest niewidoczna gołym okiem. Urządzenia termowizyjne doskonale sprawdzają się podczas nocnych polowań. W przeciwieństwie do noktowizji, termowizja może być dodatkowo wykorzystana w warunkach całkowitego zadymienia. Dzięki użyciu tych urządzeń o wiele łatwiej wykryć zamaskowany cel. W tej kategorii produktów znajdziemy m. in. termowizory obserwacyjne, lornetki, nasadki i celowniki termowizyjne.

Noktowizja - solidne wzmocnienie obrazu

Urządzenia noktowizyjne ułatwiają obserwowanie obiektów w warunkach słabego oświetlenia lub w całkowitej ciemności. Wzmacniają obraz w taki sposób, aby możliwe było obserwowanie obiektów. Pozwalają dostrzec szczegóły, które nie są widoczne gołym okiem, co daje myśliwemu przewagę podczas polowania. Dostępne w ofercie sklepu Dzika Knieja urządzenia noktowizyjne to sprzęt najnowszej generacji. Zastosowane w nich technologie ułatwiają polowanie, ale jednocześnie bezpieczne i ergonomiczne użytkowanie. W tej kategorii do dyspozycji klientów są m. in. celowniki, lornetki, monokulary czy nasadki noktowizyjne.