Kolimatory myśliwskie

Kolimatory do broni to akcesoria cieszące się sporą popularnością wśród myśliwych, ale mogą być stosowane również w strzelectwie sportowym i taktycznym. Urządzenia podczas działania wykorzystują zjawisko kolimacji, uzyskując wiązkę światła o niskiej rozbieżności. Ich zadaniem jest ułatwienie łowcy szybkiego namierzania celu bez konieczności kalibracji.

Kolimatory myśliwskie do broni - dzikaknieja.pl

Kolimatory myśliwskie

Znaleziono 27 produkt(ów)

Pokazano 1-27 z 27 pozycji

Filtry aktywne

Większa skuteczność strzału

Kolimatory myśliwskie to nieskomplikowane akcesoria celownicze, które umożliwiają bardzo szybkie namierzenie celu. Posiadają kompaktową konstrukcję i trwały design. Zostały zaprojektowane z myślą o wykorzystywaniu ich w terenie. Są wodoodporne, więc z powodzeniem można je stosować nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Za największą zaletę kolimatorów uznaje się możliwość oddania strzału bez konieczności zamykania drugiego oka. Kolimatory służą do strzelania w biegu, z przyrzutu. Zwykle nie mają powiększenia, ponieważ strzał oddawany jest z bliskiej odległości. Dzięki zastosowaniu zjawiska kolimacji strzelec nie musi utrzymywać stałej odległości urządzania od oka.

Wyjątkowo funkcjonalne akcesoria

Współczesne kolimatory myśliwskie to sprzęt o szerokich możliwościach. Ich działanie oparte jest na wyświetlaniu punktu lub znaku celowniczego za pomocą układu elektronicznego. Pozwalają na szybszą reakcję, poszerzają pole widzenia i ułatwiają oddanie strzału przy słabym oświetleniu. Kolimatory wyposażone są w kilka lub kilkanaście poziomów natężenia jasności punktu celowniczego, z przeznaczeniem do światła dziennego lub do pracy z noktowizorem. W niektórych modelach kolimatorów jasność oraz kolor punktu można dowolnie zmieniać. Wyróżnia się dwa typy konstrukcji tych urządzeń - otwartą i zamkniętą. W otwartej konstrukcji kolimator posiada jedną szybę, czyli obiektyw odbijający światło emitera w kierunku oka. W konstrukcji zamkniętej emiter jest osłonięty szybą przednią i tylną, które zamykają przestrzeń.