Strzały myśliwskie

Strzały przeznaczone do łuków myśliwskich stanowią nieodłączny element wyposażenia uczestników łowów. Umiejętne dopasowanie strzały do konkretnego modelu łuku jest gwarancją oddawania celnych strzałów. Głównym kryterium wyboru powinna być wytrzymałość strzały na przeciążenia oraz jej giętkość.

Strzały myśliwskie - sklep dzikaknieja.pl

Strzały myśliwskie

Znaleziono 7 produkt(ów)

Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Filtry aktywne

Wytrzymałe materiały i solidne wykonanie

Każdy łuk myśliwski do prawidłowego funkcjonowania wymaga wyposażenia go w wysokiej jakości strzały. Strzała myśliwska to “pocisk” o wydłużonym kształcie, który zakończony jest zazwyczaj gładkim, stalowym grotem. Posiada specjalną plastikową nasadkę, która pozwala na stabilne mocowanie strzały na cięciwie. W ofercie sklepu dzikakanieja.pl znajduje się bogaty asortyment strzał do łuków myśliwskich wykonanych z różnych materiałów. Do dyspozycji klientów są klasyczne strzały drewniane, trwałe strzały aluminiowe i wyjątkowo wytrzymałe strzały z włókna szklanego. Przy wyborze strzały do łuku należy kierować się  jedną zasadą - im mocniejszy łuk, tym bardziej wytrzymały materiał strzały. Wszystkie produkty posiadają staranne wykończenie, które gwarantuje im długą żywotność.

Bezpieczeństwo i wygodne użytkowanie

Łuk i strzały stanowią nierozłączną parę, a jedno bez drugiego jest całkowicie bezużyteczne. Strzały dobieramy do rodzaju łuku, a ich wybór nie powinien być przypadkowy. Odpowiedni dobór strzał ma ogromne znaczenie dla precyzji strzału oraz komfortu użytkowania łuku. Drewniane strzały dostosowane są do łuków tradycyjnych. W przypadku łuków sportowych czy bloczkowych najlepiej postawić na strzały wykonane z tworzyw sztucznych i metali - włókna szklanego bądź aluminium. Dzisiejsze technologie wykorzystywane podczas produkcji strzał oraz zastosowanie nowoczesnych materiałów gwarantują niezwykłą precyzję, trwałość i bezpieczeństwo użytkowania.