

Wysoka jakość obrazu, intuicyjna obsługa, zapisywanie zdjęć i filmów z możliwością przesłania ich na komputer, 5 trybów wyświetlania obrazu, tryb oszczędzania energii, 16 GB pamięci wewnętrznej, funkcja PiP i HotTrack, zasięg detekcji aż 5483 metrów.
Night Pearl Scops 35 Max II to poręczny monokular termowizyjny wyprodukowany w Czechach. Dzięki swojej malej masie 450g i niewielkim gabarytom zmieści się w każdej większej kieszeni. Obiektyw monokularu zabezpieczono gumową nakładką, a okular wyposażono w muszlę oczną. Jest to rozwiązanie szczególnie przydatne jeżeli zamierzamy termowizora używać w czasie dnia. Uruchomienie monokularu zajmuje tylko 3 sekundy!
Średnica urządzenia wynosi 35mm, a sensor oparty jest na technologii VOx z wielkością piksela 12 μm. Powiększenie optyczne w tym monokularze termowizyjnym wynosi 2,5x, a cyfrowe 2x i 4x. Wyświetlacz LCOS ma rozdzielczość 1280x960 px, natomiast rozdzielczość matrycy przetwarzającej promieniowanie cieplne w przypadku opisywanego monokulara termowizyjnego wynosi 640x512 px. Termowizor Scops 35 Max II odświeża obraz 50 razy na sekundę (50Hz) co sprawia, że oglądanie i nagrywanie poruszających się obiektów stanowi przyjemność.
Termowizor Scops 35 Max II mając pojemny akumulator umożliwia prace przez 6 godzin - nie musimy się martwić, że naszemu termowizorowi nie starczy mocy, Zakres temperatury pracy wynosi -10°C do 50°C. Odporność na pył i wodę jest na poziomie IP66 - urządzenie można na krótko zanurzyć w wodzie.
Przyciski funkcyjne w Scops 35 Max II pracują cicho, są od siebie odseparowane bardzo intuicyjnie. Na dole umieszczono pokrętło do korekty ostrości obrazu w zależności od wady wzroku osoby użytkującej termowizor. Obiektyw umieszczony jest dość głęboko w obudowie co stanowi doskonałe zabezpieczenie na wypadek jakichkolwiek uszkodzeń czy zarysowań. Na górze monokularu ulokowano wyłącznik, gniazdo mini USB z gumową zaślepką, przycisk uruchomienia latarki/przełącznik trybów pracy, przycisk zoomu i włączenie trybu nagrywania video. Pod przyciskami znajduje się dioda sygnalizująca pracę urządzenia. W dolnej części urządzenia zostało umieszczone gniazdo do statywu co pozwala użytkować monokular stacjonarnie.