Fotopułapka ICU CLOM Cam5 4G/LTE

1 299,00 zł
1 299,00 zł

Następca popularnej icucam5! Najnowszy model fotopułapki z GSM pracujący w europejskiej chmurze CLOM. Wzbogacony o funkcję lokalizacji GPS.

Fotopułapka z wbudowaną kartą SIM - większa stabilność i moc transmisji. Łatwa obsługa przez aplikację na telefon: 2'000 MONET na start! Karta pamięci 16GB w zestawie. Bardzo dalekie doświetlenie nocne, aż do 40 metrów.

Ilość

 • Szybkie przesyłanie w sieci 4G/LTE - zdjęcia na Twoim urządzeniu w ciągu minuty
 • Wbudowana karta SIM - większa stabilność i moc transmisji
 • Szybkość wyzwolenia 0,3 sekundy - ilość pustych zdjęć zredukowana do minimum
 • Tradycyjny obiektyw - 55°
 • Zdjęcia - 12 MPx
 • Filmy - FullHD
 • Zasięg doświetlenia - do 40 metrów
 • Zasięg czujnika ruchu - do 20 metrów
 • Funkcja lokalizacji GPS - nanoszenie lokalizacji na zdjęcia

    

Prosta i łatwa obsługa

Fotopułapka ICU CLOM Cam5 jest najnowszym rozwiązaniem technologicznym. Aby zacząć korzystać z fotopułapki, wystarczy zalogować się na stronie internetowej enter.icuserver.com lub w aplikacji icuapp i połączyć kamerę ze swoim kontem. Na FILMIE możemy zobaczyć krok po kroku jak wygląda rejestracja/logowanie do konta.

SZYBKA I ŁATWA KONFIGURACJA.png

Za pomocą aplikacji możemy w wygodny sposób zdalnie regulować fotopułapkę. Dzięki dodatkowemu pakietowi Control lub Premium wszystkie ustawienia można stale zmieniać z domu. Każdy nowy klient może wypróbować funkcję Premium przez 30 dni bezpłatnie i bez zobowiązań. Pakiet po prostu wygasa po czasie, nie trzeba go anulować, nie wymaga żadnych dodatkowych działań.

Funkcje w aplikacji icuapp:

 • Włącz/Wyłącz wysyłanie zdjęć - jednym przyciskiem mamy możliwość aktywacji/dezaktywacji wysyłania zdjęć dla poszczególnych kamer.
 • Udostępniaj zdjęcia - wysyłanie z aplikacji zdjęć znajomym leśnikom. Ta funkcja jest zawsze bezpłatna.
 • Zrób zdjęcie - wydanie komendy fotopułapce, aby zrobiła zdjęcie.
 • Natychmiastowe powiadomienia i przegląd zdjęć - otrzymywanie powiadomień push i zdjęć natychmiast po wyzwoleniu fotopułapki.
 • Aktualny stan kamery - informacje o poziomie naładowania baterii, odbiorze w lokalizacji, ostatnim kontakcie z kamerą itp.
 • Tryb nocny ekranu - łagodna dla oka konstrukcja aplikacji, idealna do słabych warunków oświetleniowych.
 • Czas pracy - możliwość ustawienia harmonogramu wykonywania i wysyłania zdjęć. Wysyłanie można wstrzymać o określonych porach (w ciągu dnia lub tylko w nocy).

  

  

Koszty pod kontrolą

Dzięki łatwemu wglądowi w CENY i PLANY masz pełną kontrolę nad wydatkami związanymi z funkcjonalnością posiadanej fotopułapki. Przy zakupie nowej kamery użytkownik otrzymuje 2'000 MONET na start. Odpowiada to średniemu półrocznemu zapotrzebowaniu klienta dzikiej knieji. Korzyści z użytkowania aplikacji icuapp:

 • Żadnych miesięcznych opłat ani dodatkowych kosztów
 • System monet umożliwia nam pełną kontrolę kosztów z icuserverem. W podstawowym modelu cenowym płacisz tylko za przesłane zdjęcie.
 • Łatwe i bezpieczne doładowanie monet poprzez icuapp lub na komputer PC. Monety można wykorzystać na wszystkie kamery icu.

 

Znajdź idealne ustawienie

Możemy w dowolny sposób zmieniać opcje ustawień, aby znaleźć najlepszą możliwą kombinację czasu otwarcia migawki, rozdzielczości i formatu obrazu. Nie wymaga to wycieczki do lasu / w inne odległe miejsce instalacji fotopułapki. Ustawienia można wprowadzać z dowolnego miejsca za pośrednictwem aplikacji icuapp, dostępnej w języku polskim. W ten sposób, w razie potrzeby, można również aktywować dodatkowe nagrywanie filmów, zdjęcia seryjne i inne.

Analiza obrazu AI (sztuczna inteligencja)

Analiza obrazu ułatwia wybieranie i filtrowanie obrazów. Mamy możliwość wyświetlania tylko pożądanych kategorii, co znacznie oszczędza nasz czas przeznaczony na przeszukiwanie niezliczonych obrazów. Taka selekcja pozwala na pokazywanie tylko tych zdjęć, które przedstawiają osobę, zwierzę lub pojazd. Dzięki AI (sztucznej inteligencji) obrazy są analizowane w czasie rzeczywistym, a icuapp rozpoznaje, czy do kamery zbliża się samochód, człowiek czy po prostu nieszkodliwe zwierzę. Aplikacja powiadomi użytkownika tylko wtedy, gdy zostaną zrobione odpowiednio wybrane zdjęcia. Mamy do wyboru jedną z kategorii Sarna, Dzik, Kozica, Pies/wilk, Borsuk, Lis, Szop pracz, Ptak, Koń, Człowiek lub Pojazdy.

 Analiza obrazu AI jest zawarta w dołączonym pakiecie dodatkowym Premium.

Wyraźne zdjęcia w dzień i w nocy

W fotopułapce CLOM Cam5 zastosowano nowoczesną matrycę CMOS o rozdzielczości 5 Megapikseli. Dzięki zaawansowanym przetwornikom obrazu możemy uzyskać zdjęcia w rozmiarze do 12 Mpx oraz filmy w rozdzielczości 1920x1080 FullHD. Model wyposażony jest w funkcję przesyłania filmów wideo za pośrednictwem aplikacji. Możemy wysłać żądanie do kamery o chęci pobrania nagranego filmu. Przy następnym połączeniu kamera załaduje wideo. Icuapp natychmiast poinformuje nas za pomocą powiadomienia push, gdy film będzie gotowy do pobrania.

Fotopułapka wyposażona jest w 52 sztuki czarnych diod IR 940nm w pełni niewidocznych dla człowieka i zwierzęcia. Tak duża ilość, wysokiej jakości, mocnych diod sprawia, że skuteczny zasięg doświetlenia nocnych zdjęć wynosi około 40 metrów! Kamera podczas nagrywania nie emituje żadnych dźwięków ani błysków światła, co czyni jej działanie całkowicie dyskretnym.

Wysoka funkcjonalność

Fotopułapka została wyposażona w dokładny i szybki czujnik ruchu. Daleki zasięg czujnika PIR - do 20 metrów - oraz szybkość jego wyzwolenia - aż 0,3 sekundy - sprawiają, iż fotopułapce nie umkną nawet szybko przemieszczające się obiekty. Puste obrazy, spowodowane zbyt późnym wyzwalaniem, należą wreszcie do przeszłości.

Wodoodporność, w przypadku takich urządzeń jak fotopułapki, jest niezwykle ważna. Kamera jest odporna na wszelkie niekorzystne warunki atmosferyczne, a także pyłoszczelna. Urządzenie pracuje w temperaturze od -20°C do 60°C.

e-SIM - idealne rozwiązanie, gdy nie wiemy którego operatora wybrać

Użytkownicy fotopułapek często mają nieprzyjemne doświadczenia z operatorami sieci, którego karta jest używana w fotopułapce. W tradycyjnych modelach fotopułapek niezbędne jest wybranie konkretnego operatora. Jesteśmy związani umową, a mimo to karty nie-telemetryczne są często blokowane. Dzięki wbudowanej karcie e-SIM w modelu Cam5 nareszcie mamy problem z głowy. Fotopułapka automatycznie połączy się ze stabilną siecią CLOM, która bazuje na nadajnikach sieci dostępnych w naszym rejonie. Karta e-SIM (co za tym idzie również numer seryjny/IMEI fotopułapki) jest przypisana na stałe do użytkownika. Natychmiast blokujemy kamerę w razie kradzieży.

Szybkość i większa energooszczędność

Sercem fotopułapek Cam5 jest najnowsza generacja chipów, która umożliwia nagrywanie wideo FullHD i zintegrowaną korekcję obrazu w krótszym czasie i przy niższym zużyciu energii. Oznacza to, że kamery dłużej pracują i możemy się cieszyć odbieraniem obrazów na ekranach naszych urządzeń mobilnych przez dłuższy okres czasu.

Energooszczędność

Stając się posiadaczami Cam5, mamy możliwość dopasowania zasilania w zależności od naszych potrzeb. Możemy zainstalować 8 sztuk baterii lub akumulatorków AA, bądź 3 sztuki akumulatorów 18650. Przy w pełni naładowanych nowych akumulatorach 18650 o pojemności 3500mAh, kamera jest w stanie pracować nawet 2-3 miesiące, bez potrzeby ich zmiany.

Program ochrony kupujących

Producent fotopułapek icuserver oferuje 2-letnie ubezpieczenie od kradzieży. Jeśli Twoja kamera ICU CLOM zostanie skradziona w ciągu pierwszych dwóch lat od zakupu, otrzymasz zniżkę na zakup nowej fotopułapki w austriackim sklepie icuserver. Zgłoś kradzież kamery oficjalnie na policji i wyślij nam raport kradzieży. Zapiszemy Twoje urządzenie jako skradzione i wyślemy Ci kod rabatowy:

Kwota zniżki (na dzień 22.02.2024)

icucam 5 / CLOM Cam5 ... 119,50 EUR

icueasy / CLOM EasyCam ... 99,50 EUR

Kod rabatowy może być użyty tylko raz i jest ważny dla obu modeli.

WAŻNE: Ta usługa dotyczy tylko kamer icuserver 4G i jest przeznaczona wyłącznie dla pierwotnego nabywcy. Kod rabatowy jest ważny tylko raz i może być zastosowany tylko do nowej fotopułapki CLOM Cam5 lub CLOM EasyCam. Dotyczy wszystkich kamer zakupionych w okresie promocji. Promocja ważna do odwołania. Kamera zostanie również oznaczona w naszym systemie jako "skradziony". Oznacza to, że nie może on być już uruchamiany ani używany przez nikogo innego bez naszej zgody.

 

 • Fotopułapka z polskim menu i aplikacją w języku polskim
 • Wbudowana karta e-SIM - łączenie z siecią o najlepszym zasięgu w miejscu instalacji fotopułapki
 • Tryb pracy: Zdjęcie / Video / Zdjęcie+Video
 • Odtwarzanie plików wideo w dedykowanej aplikacji icuapp
 • Programowalna długość wideo - 5-60 sekund
 • Zdjęcia cykliczne - Timelapse
 • Zdjęcia seryjne - 1-9 sztuk/wyzwolenie
 • 52 Diody IR 940nm niewidocznych dla ludzkiego oka - największy zasięg doświetlenia nocnych zdjęć - do 40 metrów!!!
 • Możliwość ustawienia czasu pracy fotopułapki
 • Lokalizacja GPS - nanoszenie lokalizacji na zdjęcia

 

 • Polskie menu i oprogramowanie.
 • Sieć 4G/3G/2G (LTE/UMTS/GSM) - bardzo szybkie przesyłanie nagrań do chmury.
 • Szybkość przesyłania zdjęć - *****/*****
 • Siła sygnału - *****/*****
 • Szybka i bezproblemowa aktywacja - fotopułapka pracuje w chmurze online, dlatego nie musimy się przejmować konfiguracją sieci. Dokonujemy szybkiego parowania kamery z aplikacją na naszym telefonie.
 • Wszystkie ustawienia wprowadzamy na fotopułapce - nie potrzebujemy do tego komputera ani żadnych programów - możemy zmienić ustawienia w środku lasu!
 • ZDALNE STEROWANIE KAMERĄ ZA POMOCĄ APLIKACJI NA TELEFON - prosta aplikacja icuapp w języku polskim dzięki, której możemy np. zmieniać ustawienia kamery lub wysłać komendę, aby fotopułapka zrobiła w tym momencie zdjęcie i nam odesłała.
 • DARMOWY PAKIET NA START - użytkownik otrzymuje w aplikacji 500 monet, czyli równowartość 2'000 zdjęć wysłanych do aplikacji oraz pakiet PREMIUM na 30 dni zupełnie GRATIS.
 • Matryca - 5Mpx CMOS
 • Rozdzielczość zdjęć - max. 12Mpx
 • Rozdzielczość video - max. 1920x1080p FullHD
 • Kąt widzenia - 55° obiektyw tradycyjny
 • Tryby pracy - Zdjęcie / Video / Zdjęcie + Video (mp4)
 • 52 sztuki mocnych diod IR 940nm - NIEWIDOCZNE DOŚWIETLENIE NAWET DO 40 METRÓW.
 • Zasięg czujnika ruchu PIR - do 20 metrów
 • Kąt czujnika ruchu PIR - 55°
 • Szybkie wyzwolenie czujnika PIR - <0,3sek
 • Antena zewnętrzna - bardzo dobry zasięg nawet w trudno dostępnych miejscach.
 • Wybór zasilania - producent umożliwia nam wybór użycia 8 baterii bądź akumulatorków AA lub 3 ogniw 18650. Mamy również możliwość zastosowania zewnętrznego zasilania w postaci panelu solarnego lub dedykowanego akumulatora żelowego, które znacznie wydłużają czas pracy kamery. Skontaktuj się z nami celem dobrania najlepszej formy zasilania!
 • Zapis na karcie pamięci - karta SD do 256GB - nawet do 100 tysięcy zdjęć. Uwaga! - karta pamięci 16GB znajduje się w zestawie. Taka pojemność karty wystarcza na około 6'000 zdjęć. Ponadto fotopułapka dysponuje opcją nadpisywania zdjęć, co oznacza, że przy zapełnieniu karty, będą się kasować najstarsze zdjęcia i zapisywać najnowsze nagrania.
 • Zdjęcia seryjne - kamera robi automatycznie do trzech zdjęć po wykryciu ruchu zamiast jednego.
 • Programowalny czas pracy - kamera może działać tylko w wybranych godzinach np. od 20.00 do 8.00.
 • Regulowana długość filmów.
 • Wbudowany mikrofon - video z dźwiękiem.
 • Timelapse / Zdjęcia cykliczne - kamera może zrobić zrobić zdjęcie niezależnie od ruchu co określony przedział czasu np. zdjęcie co 5 minut.
 • Regulowane opóźnienie czujnika ruchu - możliwość ustawienia czasu przez jaki czujnik ruchu ma być nieaktywny po zrobieniu zdjęcia.
 • Wbudowany kolorowy wyświetlacz 2.4" - możliwość podglądu zrobionych zdjęć i filmów oraz zmiany ustawień fotopułapki.
 • WodoszczelnośćIP66 - bardzo duża odporność na czynniki atmosferyczne - bez problemu może być używana na zewnątrz.
 • Temperatura pracy - od -20°C do 60°C
 • Zabezpieczenie hasłem - możliwość ustawienia hasła blokującego dostęp do fotopułapki.
 • Wymiary: 145x110x 77mm
 • Waga: 410g
 • Certyfikaty CE FCC RoHs

   

 • Instytucje Państwowe - Straż Leśna / Straż Miejska / Policja / Nadleśnictwa / Parki Krajobrazowe / Urzędy Gmin i Miast
 • Ochrona przed złodziejami i wandalami - stawy hodowlane / pasieki / plac budowy / nielegalne wysypiska śmieci / domki letniskowe
 • Obserwacja zwierząt i przyrody
 • Myślistwo i łowiectwo

   

 • Fotopułapka Cam5
 • Karta e-SIM (zainstalowana na stałe)
 • Karta SD 16GB
 • Antena
 • Pasek montażowy
 • Instrukcja obsługi w języku polskim
icu clom cam5

Specyfikacja

Matryca
5 Mpx
Rozdzielczość zdjęć
12 Mpx
Rozdzielczość video
Full HD
Ilość diod IR
52 szt.
Zasięg doświetlenia
do 40 metrów
Zasięg czujnika ruchu
ok. 20 metrów
Moduł GSM
4G LTE
Polskie menu
Tak
Obiektyw
Tradycyjny
Zdalne sterowanie
Aplikacja na telefon
Wysyłanie filmów
Tak
Zapis w chmurze
Tak

Specyficzne odniesienia

Komentarze (0)

Koniecznie sprawdź

Nie czekaj zrób to teraz!

Subskrybuj nasz newsletter

Zapisując się na newsletter zyskasz informację o najnowszych produktach oraz dostęp do specjalnych promocji. Możesz zrezygnować w każdej chwili.