Tłumik MINI kal. 22LR - Schultz & Larsen

550,00 zł
550,00 zł

 Schultz & Larsen 22LR MINI to tłumik przeznaczony specjalnie do kalibru .22LR. Dostępny jedynie dla gwintu 1/2 UNF 20.

Ilość

Firma Schultz & Larsen to marka, której tłumiki są symbolem doskonałości i innowacyjności. Ich zaawansowane rozwiązania w dziedzinie tłumików broni przekładają się na wyjątkową jakość i efektywność tłumienia odrzutu oraz hałasu. Dzięki Thunderdome i innym produktom Schultz & Larsen, strzelcy mogą cieszyć się doskonałą celnością i komfortem podczas strzelania. Firma ta zyskuje uznanie za nieustanny rozwój, skupienie na precyzji oraz pasję do tworzenia produktów, które naprawdę sprawiają, że strzelanie staje się jeszcze bardziej satysfakcjonujące. Schultz & Larsen to nie tylko producent tłumików, broni i akcesoriów, to gwarancja jakości i wydajności, która podnosi poziom doświadczeń strzeleckich.

Tłumiki Schultz & Larsen Mini są produkowane z myślą o najmniejszych kalibrach. Tłumik do kalibru 22 LR jest niezwykle lekki i bardzo funkcjonalny. Tłumik ten został opracowany po wyczerpującym polowaniu w okolicach Skanderborga, gdzie pojawiła się potrzeba lżejszego i krótszego tłumika. Jednocześnie miał on działać zarówno na karabinach sportowych powtarzalnych, jak i półautomatycznych. W efekcie powstał tłumik Schultz & Larsen 22 LR MINI, który dzięki swojej krótkiej konstrukcji doskonale sprawdza się podczas strzelania, zachowując równowagę w karabinie, na przykład podczas regulacji w koloniach dzików. Tłumik ten został wymiarowany tak, aby zajmował jak najmniej miejsca i ważył jak najmniej, jednocześnie zapewniając skuteczne tłumienie dźwięku.

Tłumik jest dostępny z gwintem ½ UNF 20, który jest standardowym gwintem dla karabinów do polowań na małą zwierzynę.

Podobnie jak inne tłumiki Schultz & Larsen, model 22 LR wykonany jest z wytrzymałego aluminium. Ponieważ ilość gazu prochowego jest stosunkowo niewielka w przypadku tego kalibru, tłumik został opracowany bez komory ciśnienia. Dzięki temu tłumik może być krótszy i lżejszy. Moduły w tłumiku skutecznie redukują pył prochowy, co czyni go niezbędnym narzędziem. Standardowo dostarczany jest z 8 modułami, ale można go rozbudować o maksymalnie 5 dodatkowych modułów, co jest zalecane przy użyciu amunicji o wysokiej prędkości. Tłumik dostępny jest tylko w wersji montowanej na przodzie lufy, ponieważ małe kalibry nie wymagają redukcji ciśnienia, ze względu na ograniczoną ilość gazów prochowych. Powierzchnia tłumika jest czarnoanodowana, aby chronić ją przed korozją.

Montaż i konserwacja

Tłumik można łatwo zamontować bez użycia narzędzi. Wkręca się go na lufę aż do spotkania z kołnierzem. Tłumik wymaga minimalnej konserwacji. Po użyciu należy zdjąć tłumik, aby osuszyć go z ewentualnej kondensacji i deszczu. Po około 300 strzałach użyj miedzianej lub mosiężnej szczotki o większym rozmiarze, aby usunąć pozostałości wewnętrzne, a następnie odkurzyć z obu stron.

UWAGA! Tłumik może osiągnąć bardzo wysoką temperaturę, dlatego nie powinieneś go dotykać po dłuższym używaniu.

  • Redukcja hałasu - 22dBc
  • Średnica - 30mm
  • Długość - 11cm
  • Waga - 75g

22LR_MINI

Specyficzne odniesienia

Komentarze (0)

Koniecznie sprawdź

Nie czekaj zrób to teraz!

Subskrybuj nasz newsletter

Zapisując się na newsletter zyskasz informację o najnowszych produktach oraz dostęp do specjalnych promocji. Możesz zrezygnować w każdej chwili.