Tłumik MINI kal. 17 HMR - Schultz & Larsen

550,00 zł
550,00 zł

 Schultz & Larsen 17HMR MINI to tłumik przeznaczony specjalnie do kalibru .17 HMR. Dostępny jedynie dla gwintu 1/2 UNF 20.

Ilość

Firma Schultz & Larsen to marka, której tłumiki są symbolem doskonałości i innowacyjności. Ich zaawansowane rozwiązania w dziedzinie tłumików broni przekładają się na wyjątkową jakość i efektywność tłumienia odrzutu oraz hałasu. Dzięki Thunderdome i innym produktom Schultz & Larsen, strzelcy mogą cieszyć się doskonałą celnością i komfortem podczas strzelania. Firma ta zyskuje uznanie za nieustanny rozwój, skupienie na precyzji oraz pasję do tworzenia produktów, które naprawdę sprawiają, że strzelanie staje się jeszcze bardziej satysfakcjonujące. Schultz & Larsen to nie tylko producent tłumików, broni i akcesoriów, to gwarancja jakości i wydajności, która podnosi poziom doświadczeń strzeleckich.

Rosnąca popularność kalibru 17 HMR skłoniła firmę Schultz & Larsen do stworzenia tłumika specjalnie przeznaczonego do tego kalibru. Ten tłumik należy do najlżejszych na rynku i został zaprojektowany tak, aby zajmować jak najmniej miejsca i ważyć niewiele. Dzięki wielu modułom zapewnia nadal znakomite tłumienie. Dzięki niskiej wadze i małej średnicy, nie odczuwa się obecności tłumika przed naciśnięciem spustu.

Tłumiki Schultz & Larsen Mini są przeznaczone dla najmniejszych kalibrów. Tłumik do kalibru 17 HMR korzysta z części technologii z większych tłumików myśliwskich. Jest modułowy i może być rozbudowany o kilka modułów. Standardowo dostarczany jest z 9 modułami, ale można dodać do niego maksymalnie 5 dodatkowych modułów. Tłumik 17 HMR został zaprojektowany z przedkomorą, która zawiera wkład ze stali nierdzewnej, zmniejszając efekt wybuchu przy wielu strzałach, typowych dla kalibru 17 HMR. Dzięki temu tłumik ma znacznie dłuższą żywotność. Poza wkładem ze stali, tłumik jest wykonany z wytrzymałego aluminium, podobnie jak inne tłumiki Schultz & Larsen. Powierzchnia tłumika jest czarnoanodowana w celu ochrony przed korozją. Tłumik dostępny jest tylko w wersji montowanej na przodzie lufy, ponieważ nie ma potrzeby zmniejszania ciśnienia przy małych kalibrach, ponieważ ilość gazów prochowych jest ograniczona.

Tłumik jest dostępny z gwintem ½ UNF 20, który jest standardowym gwintem dla karabinów do polowań na małą zwierzynę.

Montaż i konserwacja

Tłumik można łatwo zamontować bez użycia narzędzi. Wkręca się go na lufę aż do spotkania z kołnierzem. Tłumik wymaga minimalnej konserwacji. Po użyciu należy zdjąć tłumik, aby osuszyć go z ewentualnej kondensacji i deszczu. Po około 300 strzałach użyj miedzianej lub mosiężnej szczotki o większym rozmiarze, aby usunąć pozostałości wewnętrzne, a następnie odkurzyć z obu stron.

UWAGA! Tłumik może osiągnąć bardzo wysoką temperaturę, dlatego nie powinieneś go dotykać po dłuższym używaniu.

  • Redukcja hałasu - 27dBc
  • Średnica - 30mm
  • Długość - 14cm
  • Waga - 95g

17_HMR_MINI

Specyficzne odniesienia

Komentarze (0)

Koniecznie sprawdź

Nie czekaj zrób to teraz!

Subskrybuj nasz newsletter

Zapisując się na newsletter zyskasz informację o najnowszych produktach oraz dostęp do specjalnych promocji. Możesz zrezygnować w każdej chwili.