Tłumik Ultradome - Schultz & Larsen

1 200,00 zł
1 200,00 zł

Ultradome to tłumik specjalnie zaprojektowany do celów myśliwskich. Jest to najcieńszy tłumik w popularnej serii "Dome". To wysoce wydajny i lekki tłumik myśliwski. Strzelanie z Ultradome to czysta przyjemność i dostarcza znacznie lepszych wrażeń. Duże tłumienie odrzutu przyczynia się do zwiększenia precyzji i poprawy umiejętności strzelca. Ultradome wyposażony jest w wbudowany system Duo-Brake i dostępny jest zarówno w wersji teleskopowej, jak i montowanej na przodzie lufy. Tłumik jest zalecany tylko do standardowych kalibrów i krótszych serii strzałów ze względu na swoją niską wagę.

Ilość

Firma Schultz & Larsen to marka, której tłumiki są symbolem doskonałości i innowacyjności. Ich zaawansowane rozwiązania w dziedzinie tłumików broni przekładają się na wyjątkową jakość i efektywność tłumienia odrzutu oraz hałasu. Dzięki Thunderdome i innym produktom Schultz & Larsen, strzelcy mogą cieszyć się doskonałą celnością i komfortem podczas strzelania. Firma ta zyskuje uznanie za nieustanny rozwój, skupienie na precyzji oraz pasję do tworzenia produktów, które naprawdę sprawiają, że strzelanie staje się jeszcze bardziej satysfakcjonujące. Schultz & Larsen to nie tylko producent tłumików, broni i akcesoriów, to gwarancja jakości i wydajności, która podnosi poziom doświadczeń strzeleckich.

Ultradome to tłumik skonstruowany z myślą o myśliwych pragnących uzyskać doskonałe wyniki na polowaniach. To najcieńszy tłumik w popularnej serii "Dome". Cechuje się wysoką wydajnością, zapewniając znakomitą redukcję hałasu i minimalny odrzut. Ultradome to prawdziwa przyjemność do strzelania, zapewniający znacznie lepsze doświadczenia strzeleckie.

Innowacyjne podejście!

 • Konstrukcja z wytrzymałego aluminium: Ultradome został wyprodukowany z niezwykle wytrzymałego aluminium, co sprawia, że jest lekki i odporny na trudne warunki terenowe.
 • Komory tylne i przednie oraz elementy łopatkowe: Tłumik składa się z komory tylnej, komory przedniej oraz 6 elementów łopatkowych z wbudowanymi stożkami ze stali nierdzewnej.
 • Duża objętość komory tylnej: Ultradome wyróżnia się znacząco większą objętością komory tylnej w porównaniu do innych tłumików dostępnych na rynku. Ta cecha skutkuje efektywnym tłumieniem hałasu, poprzez spowolnienie wydobywania się gazów prochowych.
 • Konstrukcja z jednego kawałka aluminium: Komora tylna jest wykonana z jednego kawałka aluminium, bez spawów, co zwiększa trwałość i niezawodność.
 • System Duo-Brake: Komora przednia obejmuje innowacyjny system Duo-Brake, który zmniejsza zużycie tłumika i zapewnia podwójne wsparcie gwintu, aby uniknąć skrzywienia tłumika między gwintem a kołnierzem rury. System ten dodatkowo dokręca tłumik w momencie strzału za pomocą gazu prochowego.
 • Wkładki ze stali nierdzewnej: Aby zapewnić trwałość i niezawodność, Ultradome wyposażono we wkładki ze stali nierdzewnej, które zmniejszają zużycie i ułatwiają konserwację.
 • Ciasne szczeliny: Seria Dome charakteryzuje się bardzo ciasnymi szczelinami, co powoduje, że gaz prochowy musi przechodzić przez wiele komór, co z kolei gwarantuje doskonałe tłumienie.
 • Moduły: Ultradome standardowo dostarczany jest z 6 modułami, z opcją dokupienia i zainstalowania dodatkowych 5 modułów.
 • Powierzchnia: Powierzchnia tłumika jest czarna i anodowana w celu ochrony przed korozją.

Montaż i konserwacja

Ultradome jest kompatybilny z różnymi rozmiarami gwintów, w zależności od rozmiaru lufy karabinu. Montaż jest prosty i nie wymaga użycia narzędzi. Tłumik należy wkręcić na lufę aż do spotkania z jej kołnierzem. Następnie poprawić położenie tłumika, aby siedział równo i wyśrodkowany. Pamiętaj, że prawidłowe ustawienie gwintu na lufie przez producenta broni jest istotne. Konserwacja tłumika jest minimalna – po użyciu warto go przetrzeć. W przypadku wystąpienia kondensacji lub deszczu, po około 300 strzałach, zaleca się użycie szczotki miedzianej lub mosiężnej, aby usunąć resztki prochu wewnętrznie, a następnie odkurzyć obie strony tłumika. Warto również wiedzieć, że wszystkie tłumiki z serii Dome przechodzą kontrolę oraz testy przeprowadzane przez specjalistyczny personel w celu zapewnienia dokładności działania.

UWAGA! Tłumik może osiągnąć bardzo wysoką temperaturę, dlatego nie powinieneś go dotykać po dłuższym używaniu.

Tabela dostępnych gwintów i kalibrów:

 • Redukcja hałasu - 32dBc
 • Średnica - 38mm
 • Długość - 23cm
 • Waga - 325g

Ultradome

Specyficzne odniesienia

Komentarze (0)

Koniecznie sprawdź

Nie czekaj zrób to teraz!

Subskrybuj nasz newsletter

Zapisując się na newsletter zyskasz informację o najnowszych produktach oraz dostęp do specjalnych promocji. Możesz zrezygnować w każdej chwili.