Muszla Grzywacza Flokowana

35,00 zł
35,00 zł

  Bałwanek - klasyczna muszla grzywacza, flokowana.

Ilość

Flokowanie polega na nanoszeniu na powierzchnię materiału strzyży tekstylnej o długości około 1mm. W ten sposób bałwanek uzyskuje powierzchnię przypominającą swoją strukturą zamsz. Dzięki tej technice korpus bałwanka łudząco przypomina żywego gołębia, ponieważ warstwa floka idealnie imituje prawdziwe opierzenie. Jest to o tyle istotne, że w skrajnych sytuacjach (a te na polowaniu nie należą do rzadkości) zawilgocenie bałwanka w połączeniu z promieniami słońca może sprawiać, że będzie on odbijał światło, strasząc zamiast wabić. Stosując bałwanki flokowane eliminujemy ten problem, ponieważ flok niezależnie od sytuacji rozprasza światło, dając złudzenie naturalnego opierzenia niezależnie od sytuacji.

Budowa jest identyczna jak w tańszej wersji, bez floka. Muszla dzięki swej budowie jest lekka i wytrzymała zajmując przy tym mało miejsca podczas transportu.

Każdy bałwanek posiada w części grzbietowej dwa otwory. W zależności od tego, w którym otworze umieścimy szpilę, otrzymamy bałwanek w wersji żerującej lub "strażnika".

Klasyczna szpila do mocowania w komplecie.

104049

Specyficzne odniesienia

Komentarze (0)

Koniecznie sprawdź

Nie czekaj zrób to teraz!

Subskrybuj nasz newsletter

Zapisując się na newsletter zyskasz informację o najnowszych produktach oraz dostęp do specjalnych promocji. Możesz zrezygnować w każdej chwili.