Szukaj
Close this search box.

Fotopułapki

Najczęściej zadawane pytania

Zobacz listę najczęściej zadawanych pytań i znajdź odpowiedź na swoje pytanie

Bardzo byśmy chcieli jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ale, niestety, tak prosta odpowiedź nie istnieje 😉 Pomimo tego, dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu, możemy pomóc Ci wybrać fotopułapkę, która najlepiej spełni Twoje indywidualne potrzeby.

Standardowe fotopułapki bez modułu GSM zapisują zrobione zdjęcia i filmy na karcie pamięci włożonej do urządzenia. Gdy chcemy je zobaczyć, jesteśmy zmuszeni dostać się do kamery i dopiero wtedy mamy możliwość podglądu plików.

Fotopułapki z modułem GSM (popularnie nazywane po prostu Fotopułapkami MMS), oprócz zapisywania zdjęć i filmów na karcie pamięci, mają także możliwość ich przesyłania na nasz telefon przez MMS lub na nasz adres e-mail. Dzięki temu jesteśmy na bieżąco informowani o tym co dzieje się przed fotopułapką.

Tak, najnowsze modele fotopułapek oferują także możliwość przesyłania filmów video na e-mail.

Taką możliwość ma między innymi profesjonalna fotopułapka MG984G-36M

SPRAWDŹ TERAZ

Są to, bardzo często pojawiające się w opisach fotopułapek skróty. Informują one o możliwościach i sposobie przesyłania zdjęć przez kamery.

Temat ten został dokładnie opisany na naszym blogu

SPRAWDŹ TERAZ

W razie pytań lub wątpliwości, zawsze możecie do nas zadzwonić – 730 261 300.

Modele z serii SF w swoich nazwach posiadają konkretne oznaczenie. C i CW to symbol obiektywu, jaki dana fotopułapka posiada. „C” to obiektyw tradycyjny, „CW” to obiektyw szerokokątny (z ang. wide). Gdy dodamy do tego moduł GSM „G” otrzymamy pełną symbolikę „CG” bądź „CWG”.

Dokładne różnice w użyteczności poszczególnych rodzajów obiektywów opisaliśmy TUTAJ.

Przy zakupie fotopułapki, w jej pudełku, znajdziemy najczęściej antenę i pasek montażowy, a jeśli model kamery tego wymaga – także pilot do obsługi urządzenia. Producenci czasami dodają gratis także dodatkowy świder lub statyw montażowy.

Do fotopułapek może być używana zwykła karta SIM, taka sama jak do telefonu komórkowego. Może być ona w opcji na abonament lub „na kartę”. Zalecamy wybieranie kart SIM z sieci o dobrym zasięgu w miejscu zainstalowania fotopułapki.

Większość fotopułapek nie obsługuje kart z kodem PIN. Kod PIN możemy usunąć z karty SIM w naszym telefonie komórkowym.

Kartę pamięci powinniśmy dobierać zgodnie ze specyfikacją danej kamery. Powinna ona także zostać przed użyciem sformatowana w fotopułapce.

Najczęściej jest to karta pamięci SD (SDHC) do 32GB lub karta microSD (SDHC) do 32GB. Karta powinna mieć przynajmniej 10 klasę prędkości. Odradzamy stosowanie wolniejszych kart.

Zdecydowanie zalecamy stosowanie kart SD, a nie microSD w adapterze. W wielu modelach mogą przez to występować problemy z działaniem.

W naszej ofercie znajdziesz sprawdzone przez nas karty pamięci, które bardzo dobrze działają ze wszystkimi modelami kamer.

SPRAWDŹ TERAZ

Producenci w specyfikacji kamer prawie zawsze podają, że czas działania wynosi do 6 lub 8 miesięcy. Trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to laboratoryjny czas  działania i to tylko w trybie czuwania – w rzeczywistości jest on niemożliwy do uzyskania.

Niestety nie da się jednoznacznie określić czasu działania fotopułapki. Zależy on bowiem od zbyt wielu czynników. Między innymi od temperatury, ilości robionych zdjęć czy pojemności i jakości stosowanych baterii.

Z naszego doświadczenia i informacji od wielu klientów możemy powiedzieć, że średni czas działania fotopułapki na bateriach to około 3-4 tygodni.

Jeśli fotopułapka jest poprawnie skonfigurowana i automatycznie przesyła zdjęcia po ich wykonaniu, natomiast nie przesyła zdjęć po wysłaniu żądania z aplikacji, bardzo często należy w menu fotopułapki zmienić opcje zdalnego sterowania, tak aby fotopułapka była cały czas aktywna na komendy, a nie tylko po wyzwoleniu.

Zwykle taki parametr w menu kamery ma nazwę sterowanie SMS / Zdalne sterowanie lub podobnie.

Potrzebne sterowniki?

Oprogramowanie i aplikacje

Oprogramowanie i aplikacje do fotopułapek oraz innych produktów