Jaki laser wybrać do kalibracji broni

list In: Lasery do przystrzeliwania broni On:

Zalety, a także wady laserów uniwersalnych oraz łuskowych - dedykowanych pod konkretny kaliber.

Jak wybrać kalibrator laserowy do ustawiania lutety.

Często spotykamy się z pytaniem jaki laser do kalibracji lunety powinienem wybrać?Który jest lepszy, bardziej dokładny, łatwiejszy w obsłudze? Który ma dłuższy zasięg świecenia.

Zarówno lasery uniwersalne jak i te w kształcie łuski naboju mają swoje wady i zalety. Zasięg wiązki i rodzaj plamki jest taki sam.  Dobór odpowiedniego dla „ siebie” zależy więc od indywidualnych preferencji i od tego czy posiadamy jeden czy więcej kalibrów broni.

 

Lasery  uniwersalne z wiązką światła czerwoną lub zieloną.

Obsługa lasera nie jest  skomplikowana  nie wymaga specjalnych umiejętności. Odbywa się to poprzez wkręcenie odpowiedniej średnicy kołka trzymającego laser prosto w lufie i włożenie go do niej. Do regulacji lasera służą dwie śrubki, którymi ustawimy go w pionie i w poziomie.

 Warto wziąć pod uwagę fakt, że kolor wiązki  lasera:  zielony jest mocniejszy od czerwonego. Oko ludzkie jest bardziej wrażliwe na kolor zielony niż na czerwony.

Zalety:

-  Niewątpliwą zaletą kalibratora uniwersalnego jest to, że dzięki wymiennym końcówkom pasuje do większości popularnych kalibrów.

- Użytkując ten kalibrator precyzja wykonania komory nabojowej nie ma znaczenia podobnie jak różnice między bronią „starszego i „nowszego”typu.

- Dzięki dołączonemu kluczowi można samodzielnie regulować położenie plamki.

- Nie istnieje ryzyko uszkodzenia iglicy poprzez oddanie tzw. „ strzału na sucho” .

- Dokładny, lekki, trwały.

 

Wady:

- Lasery do kalibracji lunety uniwersalne są bardziej skomplikowane w obsłudze niż te w kształcie łuski pocisku.

- Użycie ( zamontowanie) tego typu kalibratora zajmuje więcej czasu.

- Przez nieuwagę można uszkodzić plastikową część lasera, którą wkłada się do lufy- jest ona dość delikatna i można ją złamać.

 

Lasery wkładane do komory.

Naboje laserowe do kalibrowania broni zapewniają dość dokładną metodę kalibracji wszystkich rodzajów broni. Wystarczy wsadzić nabój do komory  odpowiedniego kalibru i plamka lasera pojawi się dokładnie tam, gdzie broń jest skierowana, łatwo sprawdzić wycelowanie lunety bez strzału. 

 

Zalety:

- szybki w użyciu,

- jest lekki i małych rozmiarów,

- wytrzymały

- dokładny.

 

Wady:

- brak możliwości regulacji,

- zdarza się, że nie pasuje do komory .

- możliwość uszkodzenia iglicy poprzez oddanie tzw. „strzału na sucho”.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień