FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania

 

 

- Co jest potrzebne do działania Fotopułapki?

Wymagane:

 • Źródło Zasilania - Baterie / Akumulatorki / Zasilacz
 • Karta Pamięci

Opcjonalne:

 • Karta SIM - Do modeli Fotopułapek z modułem GSM/GPRS, aby wysyłały zdjęcia.

 

- Jak zabezpieczyć Fotopułapkę przed kradzieżą?

Najskuteczniejszą metodą zabezpieczenia fotopułapki przed kradzieżą jest wybranie odpowiedniego miejsca jej montażu oraz dobre zamaskowanie - jeżeli ktoś nie wie o istnieniu fotopułapki, nie ukradnie jej. Można użyć w tym celu kawałków kory drzewa, liści oraz ściółki leśnej lub siatki maskującej. Trzeba przy tym pamiętać aby nie zasłonić obiektywu, czujnika ruchu oraz diod IR fotopułapki.

Dodatkowym sposobem zabezpieczenia może być zakup dedykowanych akcesoriów zabezpieczających przed kradzieżą (Metalowe Obudowy, Linki Master Lock, Kłódki, itp.)

Nie ma jednak 100% skutecznej metody, która pozwoli na zapobiegnięcie kradzieży sprzętu. Dlatego warto także zabezpieczyć się na tę okoliczność. Niektóre aparaty  posiadają funkcję blokowania Hasłem, na pewno nie zabezpieczy to kamery przed kradzieżą, ale uniemożliwi złodziejowi korzystanie z fotopułapki. Dobrym pomysłem może być również oznaczenie fotopułapki niezmazywalnym markerem.

Gdy zdecydujemy się na zakup fotopułapki z modułem GSM/GPRS powinniśmy spisać numer IMEI urządzenia. W razie kradzieży policja/operator sieci będzie w stanie zablokować lub namierzyć urządzenie po jego ponownym zalogowaniu się w sieci.

 

- Zapomniałem hasła do fotopułapki! Co robić?

W takim wypadku najlepiej skontaktować się z nami telefonicznie. Posiadamy specjalne oprogramowanie od producentów niektórych fotopułapek i możemy być w stanie odblokować fotopułapkę.

 

- Jakaś część lata przed obiektywem i wygląda jak urwana!

Nie jest to uszkodzenie - tak ma być. Jest to specjalny filtr, który ustawia się automatycznie po włączeniu urządzenia.

 

- Jaką kartę SIM mam kupić do fotoułapki z modułem GSM/GPRS?

Wystarczy zwykła karta SIM dostępna u operatorów sieci komórkowej. Może być w ofercie z abonamentem lub "na kartę". Najlepiej wybrać operatora, który ma najlepszy zasięg w miejscu montażu fotopułaki. Najważniejsze jest aby karta SIM nie była zabezpieczona kodem PIN!

 

- Jak sprawdzić czy w danym miejscu jest dobry zasięg. Jak wybrać operatora?
Przed zakupem fotopułapki z modułem GSM/GPRS warto sprawdzić zasięg sieci komórkowej w miejscu gdzie chcemy używać kamery. Najprościej można to zrobić na swoim telefonie komórkowym lub sprawdzając mapy zasięgu dostępne na stronach operatorów.

W przypadku słabego zasięgu oferujemy także specjalne anteny wzmacniające sygnał.

 

- Co ma wpływ na szybkość wysyłania zdjęć?

Na prędkość wysyłania zdjęć mają wpływ następujące czynniki:

 • Zasięg - Im lepszy zasięg tym lepiej (szybciej!). Brak zasięgu lub słaby zasięg oraz zakłócenia spowodowane np. pracą urządzeń elektrycznych w pobliżu skutecznie spowalniają lub nawet uniemożliwią wysyłanie zdjęć.
 • Karta Pamięci - Im większa karta pamięci tym wolniejsza. Należy także zwrócić uwagę na prędkość zapisu/odczytu danych karty - im większa tym lepiej. Polecamy karty przynajmniej 10 klasy prędkości.
 • Konfiguracja Fotopułapki - Nieprawidłowe ustawienia fotopułapki mogą spowodować jej zacinanie się i problemy z wysyłaniem zdjęć. Zawsze służymy pomocą w sprawie prawidłowej konfiguracji fotopułapki.

 

- Czy fotopułapka z modułem GSM/GPRS może działać bez karty SIM?

Tak. Fotopułapka bez karty SIM robi zdjęcia i zapisuje je na karcie pamięci ale nie wysyła ich.

 

- Czym się różni Fotopułapka z modułem GSM od Fotopułapki z modułem GPRS?

Możliwości Fotopułapek z modułem GSM (starsze)

 • przesyłanie zdjęć tylko przez MMS
 • dłuższy czas przesyłania zdjęć
 • przesyłanie miniaturek zdjęć

 Możliwości Fotopułapek z modułem GPRS (nowsze)

 • przesyłanie zdjęć przez MMS lub dzięki transmisji danych
 • krótszy czas przesyłania zdjęć
 • przesyłanie zdjęć w większym rozmiarze
 • przesyłanie filmów
x